Paradajky plnené ryžou

Paradajky plnené ryžou

Na Paradajky plnené ryžou potrebujeme:

8 veľkých zrelých paradajok, 1 dcl olivového oleja, 3 veľké cibule, 2/3 hrnčeka guľatej ryže, 1/4 hrnčeka paradajkového pretlaku, 1 hrnček nasekanej petržlenovej vňate, soľ, mleté čierne korenie, 1/2 hrnčeka vody, 2 PL olivového oleja.

Postup na recept:

Paradajky rozložíme na dosku vrchom nadol. Ostrým nožom odrežeme spodné časti a vršky si odložíme. Paradajky jemne postláčame a vnútro odstránime. Malou lyžičkou opatrne povyberáme dužinu a pokrájame ju nadrobno. Paradajky si zvlášť odložíme nabok.

Na panvici zohrejeme olej, pridáme cibuľu a pražíme ju na veľmi slabom ohni 20 minút. Občas premiešame. Pridáme ryžu a miešame ďalšie 3 minúty. Pridáme nasekanú paradajkovú dužinu a paradajkový pretlak. Necháme zovrieť, zmiernime oheň, panvicu prikryjeme a varíme asi 7 minút. Odstavíme z ohňa a necháme trochu vychladnúť. Primiešame petržlenovú vňať, korenie a osolíme.

Rúru zohrejeme na 180°C. Lyžicou rovnomerne naložíme plnku do paradajok. Odložené vršky priložíme naspäť. Paradajky rozložíme do hlbokej misy na pečenie. Do misy nalejeme vodu a paradajky pokvapkáme olejom. Misu prikryjeme alobalom a pečieme asi 30 minút, odstránime alobal a pečieme ďalších 30 minút. Tesne pred podávaním paradajky polejeme výpekom. Paradajky plnené ryžou podávame horúce.