Dusený baklažán a kurča s chilli

jedloDusený baklažán a kurča s chilli

Na recept potrebujeme:

270g kuracieho mäsa, 450g baklažánu, 3 nasekané jarné cibuľky, 2 strúčiky cesnaku, 1PL sójovej pasty, 6PL oleja, 450ml kuracieho vývaru, 2 cm čerstvého koreňa zázvoru, 1/2ČL mletého chilli korenia, soľ, 2PL svetlej sójovej omáčky, 1PL kukuričného škrobu, 2PL vývaru alebo vody ak treba, 1/2ČL cukru.

Ako na to:

Mäso nakrájame ne plátky, baklažán na kúsky cca 5x5cm, cesnak na plátky a olúpaný zázvor na kolieska. Vo woku rozpálime 4PL oleja a za stáleho miešania pražíme cesnak asi 2 minúty. Pridáme baklažán, ktorý nasaje všetok olej. Pražíme cca 4 minúty a stále miešame, aby sa nepripálil. Pridáme sójovú pastu, mleté chilli korenie, podľa chuti osolíme a dobre zamiešame. Prilejeme kurací vývar. Prikryjeme a varíme asi 6 minút na miernom plameni. Vyberieme baklažán a naukladáme ho na misu. Omáčku necháme bokom.
Vo Woku rozpálime zvyšný olej. Zázvor pražíme za stáleho miešania asi 1 minútu. Pridáme cibuľu, kurča a za stáleho miešania oprážame asi 2 minúty. Pridáme zmiešané ostatné koreniace prísady a zliatu šťavu z baklažánov a povaríme na miernom plameni, pokým nezhustne. Nalejeme na baklažán a ihneď podávame.

Pridaj komentár