Dusené kurča na cesnaku

jedloDusené kurča na cesnaku

Na recept potrebujeme:

1,5kg kurča, 90g masla, 15 strúčikov cesnaku, 2ks paradajky, 1PL paradajkového pretlaku, 1PL rastlinného oleja, 250ml červeného vínneho octu, 250ml kuracieho vývaru, 1 viazanička byliniek, mleté čierne korenie, soľ.

Ako na to:

Kurča rozdelíme na 6 porcií. Porcie osolíme a okoreníme. Na miernom ohni rozpálime v panvici olej s 15 g masla. Postupne pridáme stehná a kuracie prsia a opekáme dozlata. Vsypeme neolúpané strúčiky cesnaku, zakryjeme pokrievkou a dusíme 20 minút. Primiešame ocot a varíme 10 minút, potom primiešame paradajkový pretlak.
Nahrubo nakrájame paradajky. Pridáme ich s viazaničkou byliniek do panvice a zmiešame s omáčkou. Prikryjeme pokrievkou a mäso dusíme 10 minút domäkka.
Z panvice vyberieme hotové mäso. Do šťavy vlejeme kurací vývar a 3 až 5 minút povaríme. Precedíme omáčku. Z cesnaku pritom vytlačíme dužinu. Zvyšné maslo nakrájame na kocky. Omáčku necháme znova zovrieť, potom ju odstavíme a pridáme do nej maslo. Pritom ju neprestajne šľaháme a striedavo zohrievame aj odstavujeme. Nevaríme! Napokon všetko dochutíme.
Porcie kurčaťa upravíme na taniere a prelejeme omáčkou. Vhodným doplnkom sú fazuľové struky.

Pridaj komentár