Zvolenské roštenky

jedloZvolenské roštenky

Na recept potrebujeme:

4 – 5 rošteniek, 4 PL oleja, 2 párky, 10 dkg slaniny, 2 PL masla, 1 cibuľa, 1 ČL sladkej papriky, 2 – 3 papriky, 20 dkg sterilizovaného hrášku, 1 PL hladkej múky, trocha vývaru z kocky, mleté čierne korenie, soľ.

Ako na to:

Roštenky opláchnite, osušte, naklepte, na krajoch narežte, aby sa neskrútili, osoľte, okoreňte a na oleji prudko z oboch strán opečte. Zmiernite oheň, pridajte párky nakrájané na polovice a na okrajoch prerezané do kríža, na plátky nakrájanú a na dlhšom okraji niekoľkými rezmi narezanú slaninu a spoločne dopečte. Roštenky podlejte trochou vývaru a duste do mäkka za občasného podlievania a obracania.
Medzitým na 1 PL masla poduste nadrobno nakrájanú cibuľu, pridajte hladkú mletú papriku, opražte. Vložte na pásiky pokrájanú kápiu, hrášok a poduste. Mäkké roštenky, párky a slaninu vyberte a uchovajte v teple. Šťavu vyduste na tuk, zaprášte múkou, opražte, podlejte vodou alebo vývarom, povarte, zjemnite maslom a ešte chvíľu varte. Roštenky podávajte preliate šťavou, ozdobené párkom a slaninou, vedľa dajte kôpku dusenej zeleniny a ako prílohu hranolky alebo opečené zemiaky.

Pridaj komentár