Grilovaný baklažán s mozzarellou

jedloGrilovaný baklažán s mozzarellou

Na recept potrebujeme:

2-3 baklažány, 3 väčšie paradajky, 250g syra MOZZARELLA, 100ml olivového oleja, 1PL citrónovej šťavy, 2 prelisované strúčiky cesnaku, soľ, čerstvo mleté čierne korenie, zväzok čerstvej bazalky.

Ako na to:

Umyté baklažány, paradajky a syr nakrájame na plátky približne o hrúbke jedného centimetru. Baklažány potom z oboch strán osolíme a necháme ich cca 30 minút vypotiť.
Medzitým si pripravíme marinádu, a to tak, že zmiešame olej, citrónovou šťavu, prelisovaný cesnak a trochu mletého čierneho korenia a soli.
Baklažány opláchneme od soli a v čistej utierke dôkladne osušíme. Potom na rozpálenom grile alebo grilovacej panvici dôkladne s zoboch strán baklažány opečieme a po opečení potrieme pripravenou cesnakovou marinádou. Nakoniec pripravíme porcie tak, že vždy medzi dva opečené plátky baklažánu vložíme plátok okoreného a marinádou zakvapkaného syra a plátok paradajky. Pre výraznejšiu chuť ešte posypeme lístkami čerstvej bazalky. Grilovaný baklažán s mozzarellou podávame ako večeru s čerstvým bielym pečivom.
Bazalku môžeme nahradiť inými čerstvými bylinkami, napríklad oreganom, saturejkou, tymianom, rozmarínom a podobne. Cesnakový olej vymeníme za rozmarínový alebo neochutený a zeleninu po upečení osolíme.

Pridaj komentár