Kuracia roláda s bylinkami a kozím syrom

jedloKuracia roláda s bylinkami a kozím syrom

Na recept potrebujeme:

4 porcie vykostených kuracích pŕs (cca 750g), 125g kozieho syra, 2 až 3PL smotany, šťava z 1/2 citróna, 1 viazanička čerstvej bazalky, 1 viazanička čerstvej petržlenovej vňate, 3 vetvičky čerstvého tymianu, mleté čierne korenie, soľ. Paradajková omáčka: 125g masla, 25ml suchého bieleho vína, 3 šalotky, 1PL paradajkového pretlaku.

Ako na to:

Z mäsa odstránime šľachy. Sviečkovičku oddelíme a odložíme. Mäso prerežeme do troch štvrtín. Rozkrojené mäso roztvoríme ako knihu a položíme ho medzi dva hárky navlhčeného pergamenového papiera. Aby bolo mäso rovné a rovnako hrubé, zľahka ho rozvaľkáme valčekom. Nasekáme bazalku, tymian a petržlen. Do misy dáme kozí syr a roztrieme ho vidličkou. Ak je syr prisuchý, pridáme smotanu. Pridáme bylinky a citrónovú šťavu a dobre vymiešame a ochutíme. Stierkou rovnomerne rozotrieme po plátku mäsa štvrtinu plnky z kozieho syra a byliniek. K okraju plátku položíme na plnku sviečkovičku a mäso odlepíme od papiera. Plátok skrútime do rúry. Konce rúry pevne stlačíme.

Na veľký kus alobalu na matnú stranu dáme roládu. Rúru pevne zavinieme do alobalu, konce pevne stlačíme a zakrútime. Do rajnice so zovretou vodou ju postupne vložíme a na miernom ohni varíme asi 15 minút. Mäso je uvarené, keď je ihla, ktorou roládu prepichneme, po vytiahnutí horúca.

Paradajková omáčka: Najemno nasekáme šalotku, v panvici ju prevaríme s vínom, štipkou soli a korenia. Odstavíme z platne a vmiešame maslo. Omáčka zhustne a skrémovatie, potom zašľaháme paradajkový pretlak a dochutíme. Veľkým nožom nakrájame roládu šikmo na centimetrové plátky. Na zohriate taniere dáme omáčku, narovnáme do nej plátky rolády a podávame.

Pridaj komentár