Čokoládové fondue

jedloČokoládové fondue

Na recept potrebujeme:

500g čerstvého ovocia – jahody, ananás, banán, broskyne, pomaranč atď., 250-300g kvalitnej horkej čokolády, 100ml smotany na šľahanie, nasekané oriešky, nastrúhaný kokos, nadrobené sušienky, mandľové lupienky na podávanie.

Ako na to:

Ovocie umyjeme, očistíme, olúpeme, zbavíme jadrovníkov a semien, osušíme a nakrájame na malé kúsky. V vodnom kúpele alebo v špeciálnom kotlíku na fondue najskôr pomaly zahrejeme smotanu na šľahanie, potom pridáme na kúsky nalámanú horúcu čokoládu a necháme ju v smotane dohladka rozpustiť.
Nakrájané ovocie servírujeme na tanieriku, napichujeme na špajle ako špízy alebo pomocou dlhých vidličiek na fondue namáčame do teplej čokoládovej omáčky. Jednotlivé sústa sa dajú ešte pre docielenie zaujímavejšej chuti obaľovať alebo posypať orieškami, nastrúhaným kokosom, nadrobenými sušienkami či mandľami.
Namiesto horkej čokolády môžeme na ovocné fondue použiť podľa chuti tiež smotanovú alebo bielu čokoládu. Čerstvé ovocie tiež chutí zaujímavo, keď ho namáčame v teplom vanilkovom kréme, čokoládovom pudingu či v omáčke z penových bonbónov marshmallows alebo z nugátovej nátierky.

Pridaj komentár