Piatok. 14. 08. 2020 04:42:16
Dnes ma meniny: Mojmír Zajtra: Marcela

jedloSlimáky so škoricou a orechami

Na recept potrebujeme:

Cesto: 250g polohrubej múky, 250g hladkej múky, štipka soli, 30g droždia, 3PL cukru, 100-200 ml mlieka, 200ml smotany na šľahanie, 1 vajce,
Plnka: 100g rozpusteného masla, 2 balenia vanilkového cukru, 1PL škorice, kryštálový cukor - na posypanie, 100g sparených hrozienok, 200g orechov - rôzne druhy.

Ako na to:

Droždie vymiešame s cukrom, pridáme trochu vlažného mlieka a rozmiešame na hladkú kašičku.
Múku preosejeme so soľou do misy, v strede pripravíme jamku a do nej vlejeme pripravené droždie. Pridáme smotanu, vajce a zvyšok mlieka a zarobíme nelepivé hladkej cesto. Necháme na teple pod čistou utierkou nakysnúť.
Vykysnuté cesto rozvaľkáme na pomúčenej pracovnej doske na obdĺžnikový plát o hrúbke asi 5 mm a potrieme ho rozpusteným maslom. Posypeme vanilkovým cukrom, cukrom, škoricou a prepláchnutými odkvapkanými hrozienkami a orechmi. Plát po dlhšej strane zvinieme ako roládu a ostrým nožom nakrájame na plátky hrubé asi 2 až 3 cm.
Plech vyložíme papierom na pečenie, potrieme ho maslom a plátky cesta naplocho rozložíme kúsok od sebe po celom plechu. Necháme ešte chvíli na plechu podkysnúť, vložíme do rúry vyhriatej na 180 °C a dozlatista upe čieme.

Recepty na domáce sirupy

Zdravé a liečivé bylinky

Nové recepty šaláty